Warto wiedzieć powrót

06.02.2014

Podatek dla wszystkich właścicieli garaży

20

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji ma zamiar podnieść obowiązujący w chwili obecnej podatek od garaży samochodowych. Podwyżkę właściciele garaży mogą odczuć dość dotkliwie. Nie będzie ona bowiem mała. Różnica w cenie obecnie płaconego podatku, a tego po podwyżce, może wynieść nawet 300 złotych rocznie.

Ministerstwo chce ponadto wprowadzić poważne zmiany. Obecnie podatek (stawka 10 razy wyższa niż podatek od nieruchomości) dotyczy jedynie samodzielnych garaży. Te ukryte w bryle nieruchomości nie narażają właścicieli na wyższe koszty. Nowy projekt zakłada jednak ujednolicenie opłat za garaże niezależnie, czy znajdują się one w bryle budynku, czy też stanowią osobne budowle.

Propozycja Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji budzi bardzo wiele kontrowersji i przez wielu obywateli uważana jest za nie do przyjęcia.


Tagi: , , , .

odsłon: 1 704

Drukuj
nick
twoja opinia
Komentarz pojawi się po akceptacji administratora

Słownik finansowy

K
Kaucja

Zabezpieczenie pieniężne w przypadku nie dotrzymania umowy.

Słownik zawiera wyjaśnienia terminów i pojęć z zakresu prawa i bankowości

Warning: mktime() expects parameter 6 to be long, string given in /wp-content/themes/wgn/right-sidebar-exchange-rates.php on line 99

Warning: file_get_contents(/wp-content/themes/wgn/waluty/1970.01.01.txt): failed to open stream: No such file or directory in /wp-content/themes/wgn/right-sidebar-exchange-rates.php on line 102

Kursy walutKurs z dnia

Waluta Kurs Zmiana %
chfCHF n/a n/a
usdUSD n/a n/a
eurEUR n/a n/a
gbpGBP n/a n/a
Aktualizacja codziennie o godz. 14:00. zobacz kursy archiwalne