Warto wiedzieć powrót
Nieruchomości – weryfikujemy sprzedającego mieszkanie
Jeżeli jest to odrębna własność mieszkania lub spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, dla którego jest prowadzona księga wieczysta, to sprawdzenie stanu własnościowego takiego lokalu powinno się rozpocząć od zajrzenia do księgi wieczystej, działu II.
Odpis z księgi można wziąć z Centralnej Informacji Ksiąg Wieczystych prowadzonej przy sądach wieczystoksięgowych, ale można też to zrobić za pośrednictwem Internetu w przeglądarce ksiąg na stronie: http://ekw.ms.gov.pl .
Jeżeli mamy do czynienia ze spółdzielczym własnościowym prawem do lokalu, dla takiego mieszkania nie musi być prowadzona księga wieczysta. Wówczas sprzedający powinien przedłożyć stosowny dokument wydany przez spółdzielnię mieszkaniową potwierdzający, że takie prawo do lokalu mu przysługuje.
Drukuj
Słownik finansowy
Deklaracja wekslowa
Porozumienie, między wystawcą weksla i odbiorcą weksla, określające warunki i sposób wypełnienia weksla in blanco. Deklaracja wekslowa ogranicza zatem możliwość wypełnienia weksla in blanco według swojej woli przez odbiorcę weksla
Słownik zawiera wyjaśnienia terminów i pojęć z zakresu prawa i bankowościWarning: mktime() expects parameter 6 to be long, string given in /wp-content/themes/wgn/right-sidebar-exchange-rates.php on line 73
Warning: file_get_contents(/wp-content/themes/wgn/waluty/1970.01.01.txt): failed to open stream: No such file or directory in /wp-content/themes/wgn/right-sidebar-exchange-rates.php on line 76
Kursy walutKurs z dnia
| Waluta | Kurs | Zmiana | % |
|---|---|---|---|
CHF |
n/a | n/a | |
USD |
n/a | n/a | |
EUR |
n/a | n/a | |
GBP |
n/a | n/a |


CHF
USD
EUR
GBP