Warto wiedzieć powrót
„Dziękujemy Ameryko” – Kampania AIG
Rozpoczęła się kampania reklamowa „Dziękujemy Ameryko”. AIG chce aby Amerykanie wiedzieli, że firma docenia pomoc. Gigant ubezpieczeniowy AIG zamierza podziękować amerykańskim podatnikom za blisko 200 mld dol. pomocy udzielonej mu przez rząd w czasie kryzysu.
AIG, kiedyś największe towarzystwo ubezpieczeniowe na świecie, zostało uratowane przed bankructwem w 2008 r., w apogeum globalnego kryzysu finansowego. Amerykański rząd i bank centralny zdecydowały się wtedy na podjęcie nadzwyczajnych kroków w celu zażegnania tego kryzysu.
Za pośrednictwem Troubled Asset Relief Program wpompowano wtedy w AIG 182,3 mld USD. Rząd przejął aż 92 proc. akcji ubezpieczyciela, a Fed za 52,5 mld USD wykupił instrumenty pochodne oparte na kredytach hipotecznych i otworzył spółce linię kredytową w wysokości 60 mld USD. Przez te cztery lata spółka posprzedawała aktywa za 65 mld USD, by zwrócić rządową pomoc.
Drukuj
Słownik finansowy
Umowa przelewu wierzytelności
Dokument podpisywany przed uruchomieniem kredytu hipotecznego w przypadku finansowania zakupu nieruchomości od dewelopera przed aktem notarialnym (w trakcie budowy). Bank zabezpiecza się dzięki niej na wypadek rozwiązania umowy przedwstępnej między kredytobiorcą a deweloperem. W takim przypadku Bank żąda zwrotu na swoje konto, a nie na konto kredytobiorcy, kwot wypłaconego już kredytu. Zwrócona kwota zostanie zaliczona na poczet spłaty kredytu.
Słownik zawiera wyjaśnienia terminów i pojęć z zakresu prawa i bankowościWarning: mktime() expects parameter 6 to be long, string given in /wp-content/themes/wgn/right-sidebar-exchange-rates.php on line 99
Warning: file_get_contents(/wp-content/themes/wgn/waluty/1970.01.01.txt): failed to open stream: No such file or directory in /wp-content/themes/wgn/right-sidebar-exchange-rates.php on line 102
Kursy walutKurs z dnia
| Waluta | Kurs | Zmiana | % |
|---|---|---|---|
CHF |
n/a | n/a | |
USD |
n/a | n/a | |
EUR |
n/a | n/a | |
GBP |
n/a | n/a |


CHF
USD
EUR
GBP