Aktualności i finanse powrót
Nie tylko Warszawa atrakcyjna dla inwestorów
Centralne położenie, dobrze rozwinięta komunikacja ze światem, dostęp do rzeszy dobrze wykształconych pracowników to atuty, jakimi stolica Polski przyciąga zagraniczne i rodzime firmy. Ale także Wrocław, Kraków, Poznań i Trójmiasto, choć startują z gorszej pozycji, radzą sobie coraz lepiej i coraz częściej doganiają, a nawet prześcigają Warszawę.
Za Pulsem Biznesu podajemy, że w pierwszej połowie roku w Warszawie przybyło tylko 28,3 tys. mkw. biur w czterech budynkach — Platinium IV (13 tys. mkw.), Racławicka Point (1,9 tys. mkw.), Pałac Młodziejowskiego (4,9 tys. mkw.) i Mokotowska Square (8,4 tys. mkw.). Ale stolicę wciąż najchętniej wybierają zarówno deweloperzy inwestujący w tym segmencie, jak i potencjalni najemcy.
Właśnie w sektorze biurowym dominację stolicy widać najbardziej. Tutaj siedziby już ma lub chce mieć większość międzynarodowych korporacji i znaczących firm z polskim kapitałem. Nie bez znaczenia jest zasobny rynek pracy, rozwinięta sieć komunikacyjna oraz obecność instytucji centralnych.
(źródło: Puls Biznesu)
odsłon: 552
DrukujSłownik finansowy
Oświadczenie o poddaniu się egzekucji
Dokument w formie oświadczenia stanowiący zabezpieczenie wierzytelności (np. kredytu hipotecznego). Podpisuje je dłużnik/kredytobiorca. Stanowi zgodę na wystawienie przez bank tytułu egzekucyjnego, który może być podstawą egzekucji prowadzonej według przepisów Kodeksu postępowania cywilnego po nadaniu mu przez sąd klauzuli wykonalności. Mówiąc krótko oświadczenie o poddaniu się egzekucji ułatwia bankowi dochodzenie swojej wierzytelności w przypadku niespłacania jej przez kredytobiorcę.
Słownik zawiera wyjaśnienia terminów i pojęć z zakresu prawa i bankowościWarning: mktime() expects parameter 6 to be long, string given in /wp-content/themes/wgn/right-sidebar-exchange-rates.php on line 73
Warning: file_get_contents(/wp-content/themes/wgn/waluty/1970.01.01.txt): failed to open stream: No such file or directory in /wp-content/themes/wgn/right-sidebar-exchange-rates.php on line 76
Kursy walutKurs z dnia
| Waluta | Kurs | Zmiana | % |
|---|---|---|---|
CHF |
n/a | n/a | |
USD |
n/a | n/a | |
EUR |
n/a | n/a | |
GBP |
n/a | n/a |


CHF
USD
EUR
GBP