Aktualności i finanse powrót
Lokaty lepsze od funduszy
Od sierpnia 2010 roku 12-miesięczna średnia stopa zwrotu funduszy pieniężnych wyniosła 4,1 proc. Założona rok temu lokata przyniosła średnio 4,3 proc. Biorąc pod uwagę inflację (4,3 proc.), większość oszczędzających w funduszach pieniężnych wyszła więc w najlepszym razie na zero. W skali dwunastu miesięcy (licząc od sierpnia 2010 r.) z 36 funduszy pieniężnych dostępnych na polskim rynku jedynie 12 pokonało inflację i zarobiło więcej niż przeciętny depozyt bankowy. Nieco lepiej wygląda sytuacja w dłuższym horyzoncie inwestycyjnym. Fundusze pieniężne w ciągu dwóch lat zarobiły średnio 9,5 proc., a zysk z dwuletniej lokaty bankowej to jedynie 4,2 proc.
Najlepszym w kategorii funduszy pieniężnych okazał się Idea Premium. W skali roku i dwóch lat zdystansował konkurencję wynikiem odpowiednio 6,3 proc. oraz 15,3 proc.
(źródło: Puls Biznesu)
odsłon: 470
DrukujSłownik finansowy
Służebność osobista
Prawo umożliwiające obciążenie nieruchomości na rzecz oznaczonej osoby fizycznej, którego treść polega bądź na tym, że ta osoba fizyczna może korzystać w oznaczonym zakresie z nieruchomości obciążonej, bądź na tym, że właściciel nieruchomości obciążonej zostaje ograniczony w możności dokonywania w stosunku do niej określonych działań, bądź też na tym, że właścicielowi nieruchomości obciążonej nie wolno wykonywać określonych uprawnień, które mu przysługują na podstawie przepisów o treści i wykonywaniu własności.
Słownik zawiera wyjaśnienia terminów i pojęć z zakresu prawa i bankowościWarning: mktime() expects parameter 6 to be long, string given in /wp-content/themes/wgn/right-sidebar-exchange-rates.php on line 99
Warning: file_get_contents(/wp-content/themes/wgn/waluty/1970.01.01.txt): failed to open stream: No such file or directory in /wp-content/themes/wgn/right-sidebar-exchange-rates.php on line 102
Kursy walutKurs z dnia
Waluta | Kurs | Zmiana | % |
---|---|---|---|
![]() |
n/a | n/a | |
![]() |
n/a | n/a | |
![]() |
n/a | n/a | |
![]() |
n/a | n/a |