Aktualności i finanse powrót

13.02.2014

Druga szansa dla odwróconego kredytu hipotecznego

6

Po wniesieniu poprawek do ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym, wielu analityków uważa, że stał się on bezpieczniejszy.

Do Komitetu Stałego Rady Ministrów trafił nowy projekt ustawy regulujący zasady odwróconego kredytu hipotecznego. Ma on być bezpieczniejszy dla klienta, który chciałby z niego skorzystać. Ponadto bank, który udzieli takiego kredytu, będzie miał w obowiązku dostarczyć osobie zainteresowanej kredytem formularz informacyjny z ofertą co najmniej 7 dni przed podpisaniem umowy.

Według nowej ustawy, w obowiązku banku będzie wypłacanie klientowi jednorazowo, lub przez określoną ilość czasu, świadczeń pieniężnych, zabezpieczających hipotekę.

Oferta odwróconego kredytu hipotecznego kierowana jest do osób starszych, jednak ustawa nie określa dokładnie przedziału wiekowego kredytobiorców.


Tagi: , , , .

odsłon: 1 538

Drukuj
nick
twoja opinia
Komentarz pojawi się po akceptacji administratora

Słownik finansowy

G
Gospodarstwo domowe

Osoby mieszkające razem, wspólnie utrzymujące się.

Słownik zawiera wyjaśnienia terminów i pojęć z zakresu prawa i bankowości

Warning: mktime() expects parameter 6 to be long, string given in /wp-content/themes/wgn/right-sidebar-exchange-rates.php on line 99

Warning: file_get_contents(/wp-content/themes/wgn/waluty/1970.01.01.txt): failed to open stream: No such file or directory in /wp-content/themes/wgn/right-sidebar-exchange-rates.php on line 102

Kursy walutKurs z dnia

Waluta Kurs Zmiana %
chfCHF n/a n/a
usdUSD n/a n/a
eurEUR n/a n/a
gbpGBP n/a n/a
Aktualizacja codziennie o godz. 14:00. zobacz kursy archiwalne