Raporty o rynku finansowym powrót
Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Polsce powyżej 13 miliardów euro

Według danych NBP, do Polski w 2011 roku napłynęło 13,567 mld euro bezpośrednich inwestycji zagranicznych wobec 10,473 mld euro w 2010 roku. W tym: 1,665 mld euro przez wniesienie udziałów kapitałowych, 4,839 mld euro przez reinwestowane zyski oraz 7,062 mld euro jako pozostały kapitał, głównie kredyty. Największy udział zagranicznych inwestycji odnotowano z Luksemburga (4,542 mld euro), Hiszpanii (4,318 mld euro), Niemiec (3,592 mld euro) i Szwecji (2,617 mld euro). Natomiast nastąpiło też wycofanie się inwestorów z Polski, m.in. z Irlandii (-2,946 mld euro) oraz ze Szwajcarii (-2,424 mld euro). Najbardziej doinwestowane sektory to działalność finansowa i ubezpieczeniowa, a także naukowa, techniczna i budownictwo.
odsłon: 1 260
DrukujSłownik finansowy
Raty malejące
Jest to rodzaj rat, których wysokość maleje w okresie kredytowania. Rata malejąca składa się bowiem ze stałej części kapitału, a maleje w wyniku zmniejszającej się części odsetkowej raty. W miarę spłacania kredytu odsetki naliczane są od coraz mniejszej kwoty kapitału. Przy takim samym kredycie przez pewien okres rata malejąca jest wyższa w porównaniu z ratą równą.
Słownik zawiera wyjaśnienia terminów i pojęć z zakresu prawa i bankowościWarning: mktime() expects parameter 6 to be long, string given in /wp-content/themes/wgn/right-sidebar-exchange-rates.php on line 73
Warning: file_get_contents(/wp-content/themes/wgn/waluty/1970.01.01.txt): failed to open stream: No such file or directory in /wp-content/themes/wgn/right-sidebar-exchange-rates.php on line 76
Kursy walutKurs z dnia
Waluta | Kurs | Zmiana | % |
---|---|---|---|
![]() |
n/a | n/a | |
![]() |
n/a | n/a | |
![]() |
n/a | n/a | |
![]() |
n/a | n/a |