Aktualności i finanse powrót
Polskie obligacje w bardzo dobrej kondycji
W opinii analityków, polski rząd nie będzie miał problemów z pożyczaniem pieniędzy. Ich zdaniem nasze obligacje mają stabilne oprocentowanie i cieszą się zainteresowaniem inwestorów, którzy wiążą Polskę nie z ryzykownymi krajami jak Węgry, czy państwa południa, a z solidną gospodarką Niemiec.
Inwestorzy dobrze oceniają polską gospodarkę, dlatego kupują nasze obligacje. Obecnie oprocentowanie 10-letnich papierów wynosi 4,8 proc. Analitycy uważają, że w najbliższym czasie ich oprocentowanie może rosnąć, ale nieznacznie. Polskie obligacje są alternatywą dla wielu inwestorów, którzy poszukują rentownych i bezpiecznych obligacji. Obecnie oprocentowanie polskich obligacji znajduje się w okolicach minimów obserwowanych w latach 2005-2006. Polskie obligacje już dawno tak dobrze nie stały.
Drukuj
Słownik finansowy
E-banking
Inaczej bankowość elektroniczna lub telebanking.
Słownik zawiera wyjaśnienia terminów i pojęć z zakresu prawa i bankowościWarning: mktime() expects parameter 6 to be long, string given in /wp-content/themes/wgn/right-sidebar-exchange-rates.php on line 73
Warning: file_get_contents(/wp-content/themes/wgn/waluty/1970.01.01.txt): failed to open stream: No such file or directory in /wp-content/themes/wgn/right-sidebar-exchange-rates.php on line 76
Kursy walutKurs z dnia
| Waluta | Kurs | Zmiana | % |
|---|---|---|---|
CHF |
n/a | n/a | |
USD |
n/a | n/a | |
EUR |
n/a | n/a | |
GBP |
n/a | n/a |


CHF
USD
EUR
GBP