Aktualności i finanse powrót
Co z Polską po eksmisji Grecji?
Polskie instytucje finansowe zapewniają, że nie obawiają się wyjścia Grecji z Unii. Bankowcy ze spokojem przyglądają się sytuacji w Grecji.
Łukasz Dajnowicz, rzecznik Komisji Nadzoru Finansowego informuje, że polski system finansowy nie ma ekspozycji wobec Grecji. Przepływy z zagranicą są monitorowane w trybie ciągłym i nie ma mowy o żadnych nierynkowych operacjach.
Bankowcy nie marnują czasu. Zapewniają, że cały czas źródłem ryzyka jest sytuacja zewnętrzna, która jest stale monitorowana. Czują się zobowiązani do przygotowywania się na różne scenariusze i takie analizy są prowadzone na bieżąco. To wniosek, który banki wyciągnęły z upadku Lehman Brothers.
Drukuj
Słownik finansowy
Żyrant
Inaczej poręczyciel. Osoba, która zobowiązuje się względem wierzyciela (banku) wykonać zobowiązanie na wypadek, gdyby dłużnik (kredytobiorca główny) zobowiązania nie wykonał
Słownik zawiera wyjaśnienia terminów i pojęć z zakresu prawa i bankowościWarning: mktime() expects parameter 6 to be long, string given in /wp-content/themes/wgn/right-sidebar-exchange-rates.php on line 73
Warning: file_get_contents(/wp-content/themes/wgn/waluty/1970.01.01.txt): failed to open stream: No such file or directory in /wp-content/themes/wgn/right-sidebar-exchange-rates.php on line 76
Kursy walutKurs z dnia
Waluta | Kurs | Zmiana | % |
---|---|---|---|
![]() |
n/a | n/a | |
![]() |
n/a | n/a | |
![]() |
n/a | n/a | |
![]() |
n/a | n/a |