Aktualności i finanse powrót
NBP o stopach procentowych
Prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) Marek Belka nie wykluczył, że w pewnych warunkach bank centralny może zdecydować się na podjęcie decyzji o zaostrzeniu polityki monetarnej.
Powiedział, że wysoka inflacja może zmusić NBP do podjęcia działań, ze względu na negatywny wpływ na wzrost gospodarczy.
W grudniu 2011 roku inflacja zwolniła do 4,6 procent z 4,8 procent w listopadzie. Cel inflacyjny wynosi 2,5 procent, a dopuszczalne pasmo wahań to plus/minus jeden punkt procentowy.
Stopy referencyjne NBP pozostają na niezmienionym poziomie 4,50 proc. od czerwca 2011 roku.
odsłon: 776
DrukujSłownik finansowy
Akredytywa
Bezgotówkowe rozliczenia między kontrahentami. Rolę pośredniczącą w rozliczeniu pełni bank. Bank na żądanie zleceniodawcy otwiera akredytywę (blokuje środki na koncie bankowym lub udziela kredyt) w celu zabezpieczenia zapłaty dla zleceniobiorcy.
Słownik zawiera wyjaśnienia terminów i pojęć z zakresu prawa i bankowościWarning: mktime() expects parameter 6 to be long, string given in /wp-content/themes/wgn/right-sidebar-exchange-rates.php on line 73
Warning: file_get_contents(/wp-content/themes/wgn/waluty/1970.01.01.txt): failed to open stream: No such file or directory in /wp-content/themes/wgn/right-sidebar-exchange-rates.php on line 76
Kursy walutKurs z dnia
Waluta | Kurs | Zmiana | % |
---|---|---|---|
![]() |
n/a | n/a | |
![]() |
n/a | n/a | |
![]() |
n/a | n/a | |
![]() |
n/a | n/a |