Weksel - Słownik finansowy
Znajdź hasło
Weksel
Rodzaj papieru wartościowego, w którym wystawca weksla sam przyrzeka, że zapłaci sumę wekslową odbiorcy weksla. Stanowi często jedno z zabezpieczeń kredytu. Banki stosują na ogół weksel in blanco. Do weksla in blanco dołączona jest również deklaracja wekslowa.
Słownik finansowy
U
Ubezpieczenie pomostowe
Jest to ubezpieczenie jakie bank utrzymuje do momentu wpisania hipoteki do księgi wieczystej nieruchomości będącej zabezpieczeniem kredytu. Zazwyczaj ubezpieczenie jest naliczane poprzez podniesienie marży kredytu przez okres do wpisu hipoteki.
Słownik zawiera wyjaśnienia terminów i pojęć z zakresu prawa i bankowościWarning: mktime() expects parameter 6 to be long, string given in /wp-content/themes/wgn/right-sidebar-exchange-rates.php on line 73
Warning: file_get_contents(/wp-content/themes/wgn/waluty/1970.01.01.txt): failed to open stream: No such file or directory in /wp-content/themes/wgn/right-sidebar-exchange-rates.php on line 76
Kursy walutKurs z dnia
Waluta | Kurs | Zmiana | % |
---|---|---|---|
![]() |
n/a | n/a | |
![]() |
n/a | n/a | |
![]() |
n/a | n/a | |
![]() |
n/a | n/a |